Bazénové vysavače jsou součástí správné údržby o vodu

Bazénové vysavače jsou součástí správné údržby o vodu

Kdo by si jen před pár desítky let pomyslel na to, že vysavače budou pracovat pod vodou. Tak klasický do elektrické sítě to rozhodně nebude, to by zrovna moc dobře nedopadlo.

moderní tablet

Dnešní trh nabízí hned několik druhů s různým vybavením. Hodně záleží na našem bazénu, jaký máme typ a tvar, poté je dobré se zamyslet na druhu. Bazénové vysavače se od sebe liší nejen podle cenové relace, ale podle provedení.

schody do bazénu

  1. Ruční – vhodné budou spíš do menších bazénů nebo venkovních vířivek, které budou dostatečně dostupné. Mohou se propojit zahradní hadicí, která na jedné straně bude napojena na vodovodní řád a na druhé straně na hlavici vysavače. Čištění pak zajistí proudící voda, podtlakem vžene nečistoty do nylonového sáčku. Takový výrobek je spíš vhodný na sběr hrubších nečistot. Na druhou straně je plně nezávislý na filtračním okruhu. Ovládá se pomocí teleskopické tyče a spíš se doporučuje pro kartušové filtrační systémy. Další možnost, celkem rozšířená, je univerzální vysavač, který je určený pro většinu bazénů a cenově dostupný pro každého. Jeho použití je jak pro kartušové, tak pískové filtrace. Napojí se ke skimmeru nebo na sací trysku.
  2. Poloautomatické – napojení je na skimmer nebo sací trysku. Výhodou je, že se o něj člověk nemusí starat, protože jakmile se vloží do bazénu a zapne se filtrace, tak se začne pohybovat sám po dně bazénu. Nepotřebuje žádné připojení do sítě a nečistoty se pak uchycují ve filtraci. Vhodný je spíše pro pískové filtrace. Nedělá mu problémy slaná voda, ale překážky jako jsou například schůdky, kterým se neumí vyhnout.
  3. Automatické – ideální robot, dělá práci za nás a my se můžeme věnovat úplně jiné činnosti. Existuje více možných druhů, ale v podstatě všichni pracují na stejném principu, což je odstranění nečistot ze dna a stěn bazénů. Buď mají svojí vlastní řídící jednotku, nebo se zkrátka pohybují volným způsobem.

žlutá houbička

Zakoupením vhodného vysavače pro náš bazén, si zajistíme krásně čistou vodu a to je pak velmi příjemné koupání nebo místo pro vodní radovánky.

Previous post Kamagra gold na poruchu erekce
Next post Možnosti pro každého