Bude vaše dítě virtuoz?

Bude vaše dítě virtuoz?

Přišlo za vámi vaše dítě, že by se chtělo začít učit hrát na nějaký hudební nástroj? Určitě byste jej měli podpořit, ale pochopitelně je nutné zjistit, jestli má základní předpoklady pro hru na hudební nástroj, protože pokud nemá smysl pro rytmus ani nemá hudební sluch, stane se jeho učení vaší noční můrou. A nejen pro vás, ale i pro vaše sousedy.

Už ve školce se děti učí vytleskávat různé rytmy. Ony básničky a písničky s tleskáním do rytmu nejsou jen takovou kratochvílí, ale podporují právě onen cit pro rytmus, rozvíjí motoriku a zároveň cvičí paměť.

noty

Chcete-li vyzkoušet, zdali má vaše dítě smysl pro rytmus, zkuste mu zatleskat nějaký jednoduchý rytmus a nechejte ho, ať vám to zopakuje. Začněte jednoduchým tleskáním a postupně měňte rytmus i počty tlesknutí.

Dítě by také mělo mít hudební sluch. Tady je ověření velmi jednoduché, děti milují dětské písničky, jako Kočka leze dírou, a pokud máte vy hudební sluch, jistě poznáte, jestli dítě zpívá falešně nebo nikoliv.

Pokud myslíte, že vaše dítě má rytmus i sluch, nic nebrání tomu vzít je do Lidové školy umění a nechat si poradit s výběrem hudebního nástroje. Samozřejmě záleží i na tom, který nástroj chce dítě, ale bohužel některé nástroje mají omezení, jako třeba na flétnu se jen obtížně naučí hrát někdo s křivými zuby, nebo na housle někdo s krátkými prsty. Taky je třeba brát ohled na vaše možnosti, protože někomu už se třeba klavír nevleze do bytu.

noty

Ideálním hudebním nástrojem může být kytara. Není těžká na nošení nástroje do LŠU a pro mnoho dětí je kytara známým nástrojem, který používala třeba paní učitelka ve školce, nebo znají z prázdninových táborů. Začalo se vaše dítě učit hrát na hudební nástroj? Tak držíme palce ať vaše uši vydrží první dobu jeho tréninku, která nebude jednoduchá, a těšte se na chvíli, až vám váš virtuos zahraje první rytmus na kytaru https://petanovykurzy.cz/.

Previous post Zábradlí na balkonu musí být
Next post Nenechte se převálcovat úpalem