Dokládání výdělků je nezbytnost

Dokládání výdělků je nezbytnost

Už jste slyšeli název hypotéka bez příjmu? Tak to je název, který neoznačuje, že by se vůbec příjmy nedokazovaly. Jenomže, to v dnešní době již neplatí. Každý poskytovatel půjčky si musí zjistit, zdali jeho klient má nějaké příjmy, aby mohl splácet půjčku a aby se proto nedostával do zbytečných finančních problémů. To samé platí v případě, že Vy jako klient chcete půjčku. Musíte zkrátka a dobře něčím prokázat, že máte na splácení svých závazků. Tato pravidla platí jak pro běžné spotřebitele v rámci spotřebitelských úvěrů, tak také pro podnikatele v rámci podnikatelských úvěrů.
muž ukazuje na obrazovku, je tam síť, modrá s různými ikonami a uprostřed větší ikona domu, na kterou ukazuje prst

Základní rozdíly spotřebitelských a podnikatelských úvěrů

Budeme se i nadále věnovat tématu. Čili úvěru, u kterého se ručí nemovitostí, ale nemusíte dokládat výdělky. Tento název jsme si již objasnili a zjistili jsme, že vždy se nějakým způsobem musí doložit, že buďto vyděláváte a máte stabilně výplatu, nebo máte jiné druhy výdělků či dávek a tak podobně.

  • Jdeme-li hlouběji do jádra problematiky, řekneme si ještě další základní fakta. Například si objasníme to, že spotřebitelské úvěry se poskytují v podstatě komukoliv nad 18 let věku. Peníze se využívají na bydlení, jako běžná půjčka, na placení běžných potřeb, můžete s nimi cokoliv kupovat a pořizovat, nábytek, spotřebiče, rekonstruovat, vybavovat domácnost a tak podobně. Zatímco podnikatelské úvěry se využívají pouze v případě, že podnikáte, čili máte založenou firmu, jste OSVČ nebo podnikáte. Peníze využijete do podnikání.

muž sedí u počítače, má notebook, vedle je další, má opřené ruce o stůl v dálce sedí žena
Bojíte se, že nemůžete nic doložit nebo nevíte, jak to udělat?

Obavy jsou předem opravdu zbytečné. Mnoho lidí nemá ještě zkušenosti s nebankovním systémem, ale věřte, že je podobný tomu bankovnímu. Jenom je to ještě v mnohých ohledech jednodušší. Stačí se podívat, co k tomu budete potřebovat a případné doklady doložit. Vždy musíte být schopni úvěr splácet, to je nejdůležitější. Dále se obecně potřebují výpisy z účtu většinou za 3 – 6 posledních měsíců, výplatní pásky za totéž období, a pokud nevyděláváte tak další doklady.

Previous post Počítat s cenou za km se vyplatí
Next post Nemovitost za hotové nebo na hypotéku?