Stěhování Praha 13 nemusí být komplikované a problematické

Stěhování Praha 13 nemusí být komplikované a problematické

Čeká vás stěhování a rozmýšlíte, jak ho provést? Schází vám potřebné zkušenosti, nebo jste si naopak jisti, že to zvládnete sami? Kdy se vyplatí požádat o pomoc profesionály a co vám může znepříjemnit život, jestliže vzniklou situaci podceníte?

klavír v místnosti

Těžké a velké předměty komplikují situaci – stěhování se zdá velmi snadné, jestliže máte zabalené věci do papírových krabic, převázané lepenkou, zajištěné provazem a s vybudovanými úchopy. Pokud nepřesáhnou 15 kg, mohou je přenášet bez zdravotního rizika i ženy. Jestliže skutečně stěhujete jen to, co se do krabic vejde, anebo lehké kusy nábytku, který lze rozebrat, pak si můžete poradit sami. Jiná situace však nastává u rozměrných a těžkých břemen, jako jsou dlouhé svinuté koberce, kombinované chladničky s mrazákem, starožitné postele a skříně, a to není nutné zmiňovat ani speciality, jako jsou piána a trezory.

starožitný divan

Rozhodují i zkušenostistěhování Praha 13 Odnes to, to není jen hrubá síla nemyslících svalovců, kteří předvádí svou fyzickou zdatnost. Je to především o znalosti terénu, rozsahu práce, skladovacích a přepravních možnostech a o využití techniky a různých pomůcek. Tím vše probíhá rychleji, bez komplikací, a s nižší pravděpodobností poškození stěhovaných věcí. Stěhováci jsou sice pojištění, ale je v zájmu obou stran, aby se počet škod a pojistných událostí snížil na minimum.

Problémy s nábytkem – dnes jsou v oblibě tyto služby také z jiného důvodu, a tím jsou starosti s nábytkem. Některé kusy totiž stačí rozebrat jen zčásti, jiné se musí demontovat kompletně a někdy je vhodnější přenášet celou skříň, stůl nebo postel jako jeden kus. Zkušená stěhovací firma dokáže poradit po obhlídce terénu, co je třeba rozebrat, a co ne. Zvláštní pozornost se musí věnovat výrobkům z dřevotřísky, kde každý neopatrný pohyb může znamenat totální destrukci či vážné poškození.

Previous post Jaké zvolit úložné prostory? To je zásadní rozhodnutí!
Next post Neradostná návštěva