Kde investovat peníze z úvěru

Kde investovat peníze z úvěru

Může se jednat o takřka cokoliv, od jednoduché půjčky od banky až po rafinovanou věc jako je americká hypotéka FerováHypotéka.cz. Hlavní je, abychom věděli, kam takové velké peníze vlastně investovat, aby se nám to pěkně vrátilo. A že těch možností je spoustu? No, to si ukážeme v tomto našem jednoduchém článku.
obálka se spoustu bankovek v eurech

  1. Byty, domy, pozemky

Ať už se chystáte investovat do čehokoliv, tohle by měla být první věc, kterou byste měli zvážit. Ano, musíte se o to starat, musíte kolem toho běhat, v konečném důsledku s tím budete mít spoustu problémů, ale zase budete mít vlastní nemovitost, se kterou si můžete dělat, co chcete – přesně toho využijí spousty podnikatelů, kteří si zřídí nájem a pronajímají pozemek či byt nebo dům někomu za pěkné peníze. Samozřejmě, čím pěknější lokace, tím lepší. A pokud budete fajn majitel, určitě seženete fajn nájemníky, kteří se vám o to pěkně budou starat. Samozřejmě, některé věci se opotřebí, některé se zase zničí a bude třeba investic, ovšem pokud budete mít pěkně nastavený nájem, vrátí se vám to více než dosti.

  1. Cenné papíry – akcie, směnky, dluhopisy

Tady je třeba rozlišovat, co vlastně byste chtěli nakoupit. Akcie jsou nejvýdělečnější, ale jsou zase pěkně volatilní, tedy rychle se mění hodnota akcií. Dluhopisy, státní ideálně, jsou fajn, ale garantovaný úrok vám nakonec nemusí stačit ani na pokrytí inflace. No a co takové směnky? Ty jdou taky, ale málokdo dneska obchoduje s tak specifickým typem cenného papíru, když má dostupné takové možnosti. Cenné papíry jsou ostatně ale dobrou možností a také začátečním krokem pro spoustu zisku-chtivců.ruce podávající někomu plnou hrst bankovek

  1. Projekty a firmy

Jako investor si více či méně můžete vybrat jakoukoliv firmu, začínající nebo již rozběhnutou, do které chcete vrazit peníze výměnou za pěkný podíl ve společnosti. Ovšem tady je to opravdu padesát na padesát, kdy se může projekt zadařit a všechny vložené peníze získáte zpátky a ještě trojnásob navíc, nebo se taky může stát, že se firmě dařit nebude a můžete si šetřit znovu. Takže tady se opravdu dívejte více než bedlivě na to, jak ten projekt sedí a jak to vypadá.

Previous post Nábor zaměstnanců
Next post Odreagujte se při laserové hře