Správný výcvik psa

Správný výcvik psa

Zvládnutí základů

Mít domácího mazlíčka oživí celou domácnost, protože je to živé zvíře, které nám bude dělat stále radost. Češi si často pořizují psi, protože s nimi si můžou hrát a vykonávat různé aktivity. Je to společenský tvor, kterému se proto musíme věnovat. To znamená hrát si s ním a jít na procházku každý den, z čehož plyne, že na něj musíme mít dostatek času. Před pořízením samotným rozhodně nezapomeňte na nákup potřebného vybavení, aby pejskovi nic nechybělo.

štěnata na plotě

Následně je potřeba vrhnout se na jeho výcvik, protože jistě nechcete, aby s Vámi cvičil a dělal si co se mu zachce. Počítejte s tím, že výcvik bude nějakou dobu trvat a je potřeba být trpělivý. Základem by mělo být zvládání povelů k sedu, přiběhnutí a setrvání na místě. Povel je potřeba sdělit jasně a vždy stejně, protože zbytečně zvíře mást není vhodné. Odborníci také radí, aby byl cvičitel hlavní, protože pes k němu bude mít respekt a je jasné, kdo je tu pán.

Odměna

Musíme počítat s tím, že než se pes nějaký povel naučí, tak je potřeba stále cvičit a mnohokrát ho zopakovat. Navíc každý má jinou inteligenci, takže někomu to trvá déle než jinému, což platí i u lidí a získávání nových vědomostí. U čistokrevných plemen se dá míra učenlivosti předpokládat. Za to, že se s Vámi pes snaží spolupracovat bychom jej měli řádně odměnit. Pamlsků pro psi se prodává spousta, takže je z čeho vybírat. Dále se můžeme na výcvik podívat z jiné situace, a to když pes něco provede.

psí pohled

Nemůžeme to nechat jen tak, protože zvíře by si dělalo, co chce a z domu by byla kůlnička na dříví, a proto mu musíme vymezit hranice. Trest je potřeba provést hned, protože to nemůžeme nechat na později. Volte rozumnou míru potrestání, což může být potahání za kůži krku. Když se budete mazlíčkovi věnovat, tak si jistě k sobě najdete cestu a bude l Vám mít přirozený respekt. Následně si budete moci užívat společně příjemně strávená léta.

Previous post Soužití se starým psem
Next post Naše firma je zde pro vás