Umělá inteligence se v České republice již vyrábí

Umělá inteligence se v České republice již vyrábí

Jméno Foxconn jistě mnozí z Vás budou znát v souvislosti s výpočetní technikou. Jde o nadnárodní korporaci, která má sice hlavní sídlo na Tchaj-wanu, ovšem pracují pro ni i desítky lidí v českých pobočkách. Jsou dvě, jedna sídlí v Praze a druhá v Pardubicích.
deska počítače
Foxconn produkuje speciální technologie na bázi součástek a komponentů pro výpočetní techniku a elektroniku, korporace je vyrábí na základě požadavků různých světově proslulých značek, jde např. o produkty iPod, iPhone, Mac mini, komponenty pro Dell, Hewlett-Packard atd. Vyrábí se tu i motherboardy pro společnost Intel, Playstation, pro firmu Microsoft Xbox 360, a také mobilní telefony pro firmu Motorola.
deska počítače

Zakladatel firmy ji řídí dodnes

Foxconn začala poprvé vyrábět elektroniku již v roce 1988, v čínském městě Šen-Čen. V současné době pracuje na tomto místě více než tři sta tisíc zaměstnanců. Samotný vznik Foxconnu se však datuje do roku 1974, tehdy firma začala vyrábět pouhé drobné plastové komponenty a překvapivé je, že zakladatel firmy, jistý Terry Gou, ji dodnes úspěšně řídí.
umělá inteligence

Investice do výroby zasáhne i Česko

V současné době se pouští tento mamutí kolos do výroby umělé inteligence, podle tvrzení zakladatele firmy prý půjde o obrovskou investici v řádu několika stovek milionů dolarů. S tím také souvisí nárůst výroby, což nepochybně zasáhne do poptávky po pracovních pozicích, nyní pracuje pro Foxconn v Česku 72 zaměstnanců. Firma se také netají spoluprací s nadanými studenty technických vysokých škol.
Umělá inteligence od výrobce Foxconn je již aplikována v některých výrobních provozech a linkách, pomáhá zrychlit výrobu, plně ji automatizovat, běžně se užívá např. v Internetu věcí a při obsluze podnikových programů. V Pardubicích se konkrétně specializují na optimalizaci výroby, především ohledně úsporných metod spotřeby energií, a snaží se umělou inteligenci naučit efektivně kontrolovat vadné kusy výrobků i bez zásahu lidské obsluhy.

Previous post Šalvěj je léčivkou i kořením
Next post Svatba narychlo