Elektrocentrála 400 V pro pohon strojů na staveništi

Elektrocentrála 400 V pro pohon strojů na staveništi

Stavební firmy

Některé stavební činnosti vyžadují připojení elektrických spotřebičů a ne vždy je k dispozici elektrický rozvod. Stavební firmy, které se specializují na práci v terénu, s tím počítají, a elektrocentrály 400 V mívají v běžném vybavení.

bruska na stavbě

Tlakování plynového potrubí – poruchy na plynovém vedení, rekonstrukce s výměnou stávajícího potrubí či zcela nové rozvody plynu vyžadují před připojením k síti spotřebičů provést tlakovou zkoušku a potřebné práce s tím spojené. Využívá se k tomu např. elektrický kompresor, který v terénu bez přístupu elektřiny uvedete do provozu např. s benzínovým agregátem na výrobu elektřiny.

dieselový agregát

Řezání kotoučovou pilou – jednou z typických činností stavebních prací jsou výstavby a rekonstrukce silničních komunikací a železnic. Pracuje se tam s betonovými odlitky obrubníků, zámkové dlažby, kanalizačního vedení atp., které je nutné upravit přímo v terénu na potřebný rozměr. Využívá se k tomu kotoučová pila a elektrocentrála je ideální způsob, jak provést pracovní výkon efektivně, bez zdlouhavého a nákladného transportu jednotlivých stavebních dílů někam do provozovny, kde je k dispozici elektřina.

Pohon přidružených zařízení – některé stavební práce vyžadují připojení komunikačních nástrojů a výpočetní techniky, s elektrocentrálou bez problémů nabijete laptop i tablet, připojíte externí monitor či datové úložiště, takže máte k dispozici 3D situační modely a různé výkresy a plány, které ke stavbě potřebujete.

Občerstvení – součástí stavebních prací je i občerstvení, hlavně tam, kde je nejbližší prodejna s potravinami či restaurace daleko a komplikovalo by to pracovní postup. S elektrocentrálou tak můžete mít k dispozici přenosný vařič či varnou konvici a alespoň touto formou si zajistit občerstvení, teplé nápoje a teplé pokrmy, což oceníte hlavně v chladném počasí.

Previous post Betonové ploty se montují tzv. suchým zděním
Next post Rybaření je pro každého