Objevte kouzlo kurkumy – koření, které vám posílí zdraví

Objevte kouzlo kurkumy – koření, které vám posílí zdraví

Kurkuma je velmi staré koření s dlouhou tradicí. Nejenže výborně chutná, jídlo obarví ale má také vliv na lidské zdraví. V čem spočívá jeho výjimečnost?

Objevte kouzlo kurkumy – koření, které vám posílí zdraví

Tohle koření je na světě známé už tisíce let. Svůj domov má v jižní Asii ale velmi rychle se rozšířilo do celého světa. Jeho výrazná chuť, vůně ale i barva dodává pokrmům šmrnc ale také ve velké míře působí pozitivně na lidské zdraví.

Vliv na zdraví

Kurkuma Nakliceno se využívá v přírodní a lidové medicíně již hodně dlouho. Má prokazatelné účinky na lidské zdraví a působí na mnoho různých obtíží. Skvěle si poradí se špatným zažíváním, pročišťuje játra a posiluje srdce a cévy. Působí preventivně proti onemocněním srdce a má protizánětlivé účinky. Tělo také velmi účinně čistí a zbavuje ho všech nahromaděných toxinů, i těch, které bývají uložené hluboko v lidském těle. Kromě toho působí i jako balzám na duši, působí proti depresím a pomáhá vyrovnat emoční stavy člověka.

pexels-photo-4198932

Posiluje mozek a dokonce se využívá i jako přírodní léčba některých závažných onemocnění jako je Alzheimer nebo Parkinsonova choroba. Jako doplněk léčby se kurkuma používá i při nádorových onemocněních, má protizánětlivé účinky a dokonce ulevuje i při onemocněních pohybového aparátu a při bolestech kloubů. Snižuje také hladinu cholesterolu v krvi a má hojivé účinky.

Hojivý zázrak

To však není všechno. Existují kultury, kde se toto koření využívá k hojení ran, drobných poranění, škrábanců, modřin a odřenin. Koření se v tomto případě nepřidává do pokrmů ale sype se přímo na postižené místa. Celkově se pak dá říci, že kurkuma působí na řadu chronických i akutních problémů. Pomáhá také urychlit léčbu pooperačních jizev a spálenin.

pexels-photo-4198655

Často se také kombinuje se zázvorem, čímž se zvyšují její protizánětlivé účinky. Kuřákům pak může pomoci pročistit plíce, právě po smíchání se zázvorem, medem a cibulí. Doporučuje se ji užívat také v kombinaci s léky na bolest při akutních obtížích, účinky léků by v tomto případě měla výrazně posilovat a může tak snížit nutnou dávku samotného léku.

Pokud kurkumu ve své kuchyni ještě nevyužíváte, je čas na změnu.

Previous post Užijte si klidný spánek v jedinečné ložnici
Next post Proč je hypotéka bez registru tak populární