Výstavba koupelny v bytě svépomocí.

Výstavba koupelny v bytě svépomocí.

Každý by chtěl bydlet moderně a pohodlně. Nejlépe jako v hotelu. Dnešní menší byty disponují prostory, jako je kuchyň, obývací pokoj, ložnice, koupelna a sociální zařízení. Pokud je ložnice spíše větší, dá se propojit i s koupelnou a sociálním zařízením. Bohužel starší byty mají spíše samostatné místnosti. Pokud bychom chtěli ve starší ložnici postavit koupelnu, musíme se připravit na velké pracovní nasazení, neboť každá stavební úprava sebou přináší i nemalé finanční náklady.
prostory v bytě
Vsazení koupelny do ložnice je v dnešní době moderní. Jak začít, abychom měli co nejdříve hotovo? U této přestavby je nutné si objednat instalatéra, elektrikáře, zedníka a případně člověka, který by na vše dohlížel. Ještě před návštěvou řemeslníků a dělníků je nutné si vybrat nábytek do nové koupelny. Bude se jednat o skříňku s umyvadlem, sprchový kout nebo vanu, záchod a zrcadlo. Vše lze objednat v katalogu, který je dostupný na internetu. Mnohdy si člověk veškeré zařízení vybere v obchodě, aby je mohl vidět. Na základě vybraného zařízení, instalatér začíná pracovat. Jestliže byl pokoj původně využíván jen jako ložnice, bude mít mnoho práce s vedením nového potrubí na odpadní vodu z umyvadla, vany nebo sprchového koutu a sociálního zařízení. Dá se to zvládnout do dvou dnů, pokud vše půjde podle plánu, ale je nutné se připravit na velký nepořádek a hodně prachu po celém bytě. Jakmile je hotové veškeré potrubí, může přijít udělat svou práci elektrikář, který natáhne kabely na světla a zásuvky. Popřípadě i nainstaluje vypínač na ventilátor, pokud by byla koupelna bez okna. Velmi důležitou práci bude zastávat zedník, ten provádí stavební úpravy.
moderní koupelna
Jestliže bude nová koupelna oddělena od ložnice, je nutné vystavit příčku, ta se zvládne asi za jeden den, dále pak ji omítnout. Než se začne pokládat dlažba, je nutné vyrovnat veškeré zdivo, aby se dlažba nalepila správně a pevně. Toto lepení může trvat pár dnů i déle, v závislosti na časových možnostech zedníka. Nejprve se pokládají kachličky na boční stěny a nakonec na podlahu. Jakmile je vše hotovo mohou se dokončit poslední stavební úpravy, jako je vyplnění spár a nainstalování zařízení do nové koupelny.

Previous post Jak si zařídit byt
Next post Nábor zaměstnanců