Konopné produkty, které zvládnete vyrobit doma

Konopné produkty, které zvládnete vyrobit doma

Konopí bylo v dřívějších dobách známé hlavně díky využití v textilním průmyslu, až v pozdější době se začalo objevovat ve farmacii, lékařství nebo v dekorativní kosmetice. Konopí obsahuje účinné látky, které pomáhají proti bolesti kloubů, pomáhá citlivé pokožce, zklidňuje nervovou soustavu a je skvělým pomocníkem na špatný spánek.
Konopný olej
Konopí nebo též marihuana obsahuje dvě základní psychoaktivní látky THC a nepsychoaktivní CBD. Dnes si ukážeme několik receptů, díky kterým využijete blahodárné účinky této rostliny. Pokud má rostlina do 0,3 procenta THC jedná se o technické konopí, které můžete bez obav pěstovat doma a je vhodné pro léčebné účely.

· Mast z konopí
Na tento recept budeme potřebovat jeden díl čerstvých nebo sušených listů konopí, květů a dva díly kosmetické vazelíny. Vazelínu rozpustíme a přidáme listy a květy. Celou směs zahříváme přibližně hodinu a potom necháme odstát do druhého dne.

Celou směs znovu zahřejeme a přefiltrujeme přes kus látky. Vzniklou směs pak uchováváme v uzavíratelném kalíšku nejlépe v lednici. Konopná mast pomáhá při kožních problémech, ale také jako mazání na rozbolavělé klouby.

· Konopné mléko
Pro přípravu mléka z konopí budete potřebovat konopná semínka, nejlépe neloupaná. Ty zalijete horkou vodou a druhý den je společně s vodou rozmixujete a přecedíte. Výsledkem je bílá tekutina, která se může ihned konzumovat nebo dle potřeby přidávat do nejrůznějších pokrmů. Konopné mléko vás překvapí výbornou nasládlou chutí, kterou můžete regulovat přidáním vody.
Rostlina konopí
Díky louhování má nápoj specifickou chuť a také vůni, která nemusí ze začátku vyhovovat každému. Můžete proto do výluhu přidat mátu nebo citronovou trávu, která přebije konopné aroma. Rozdrcené konopí se pak dá používat v kuchyni do nejrůznějších omáček, polévek obdobně jako majoránku nebo oregano.

Previous post Zajistíme vašemu tělu dokonalost
Next post Auto nebo hromadná doprava