Podprsenka – ano či ne?

Podprsenka – ano či ne?

Lidé se neradi omezují. Ať už jde o muže či ženy. A pro mnoho žen představuje podprsenka omezení, které ve svém životě zkrátka nechtějí mít a my bychom to měli respektovat. Spousta žen udává, že když přijdou domů, po dlouhém dni z práce, první, co udělají je to, že si sundají podprsenku. Často za to, že je jim nošení podprsenky nepříjemné může to, že zvolily špatnou velikost košíčků či obvodu. Ale ne vždy tomu tak je. Některé zkrátka nemají rády ten pocit, který jim podprsenka dává.

podprsenka

Podprsenka slouží především k podpoře našich prsou. Jak jsme v pokročilém věku, gravitace funguje neúprosně a naše poprsí není již tak pevné, jako třeba ve dvaceti. A to především, pokud máme za sebou porod a kojení našich dětí. Dále také slouží k jakémusi zakrytí, aby skrze naše oblečení nebylo vidět poprsí či bradavky. Je to ale opravdu nutné?

U mužů se nikdo nepozastavuje nad tím, pokud je uvidíme bez trička. V mnoha případech je to právě naopak. Ženy ale u mnoha lidí budí pohoršení, pokud je vidíme bez podprsenek. Bohužel, i v dnešní době je společnost nastavená tak, že komentujeme to, co ostatní nosí a máme pocit, že se musíme řídit podle jedné předepsané šablony.

Pokud nechcete nosit podprsenku, nikdo by vám neměl diktovat, zda to tak můžete udělat či nikoliv. Je to vaše svobodná volba. Na nenošení podprsenky není nic špatného. Možná zpočátku budete vnímat divné pohledy, zvláště v létě, kdy je to díky chybějícím vrstvám oblečení zkrátka více viditelné, že ji nemáte, ale je to o zvyku. Pokud si děláte starosti s prosvítajícími bradavkami, existují například různé pásky, kterými je můžete zakrýt i bez toho, aniž byste si na sebe dávaly podprsenku.

žena

A pro ženy, které se rozhodly dále podprsenku nosit – nesuďte ostatní jen kvůli tomu, co nosí nebo nenosí. Oblékání je svobodná volba nás všech a neměly bychom být ničím a nikým omezováni, pokud nepohoršujeme ostatní. A žena, která pod tričkem nemá podprsenku, by opravdu nikoho pohoršovat neměla.

Previous post Lékárna s perspektivou a naprostou kvalitou je tu pro každého!
Next post Pohodlí je důležité